Konkurs „Umysł w zalotach”

Konkurs „Umysł w zalotach”

Między psychologią a sztuką.

Drodzy Uczniowie!

Nic tak nie pobudza twórczości, jak zdrowa rywalizacja, dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w naszym I Interdyscyplinarnym Konkursie w ramach współpracy Liceum Ogólnokształcącym „Szkoła Liderów” z Liceum Ogólnokształcącym im. Salvadora Dalego.

I  etap konkursu:

Zadaniem konkursu jest psychologiczne ujęcie miłości poprzez szeroko rozumianą sztukę:

• utwór muzyczny,
  • obraz,
  • fotografię,
  • instalację,
  • wzornictwo przemysłowe
  • formę literacką (wiersz, esej, monolog satyryczny, opowiadanie , sztuka teatralna, tekst piosenki ).

Praca konkursowa powinna odzwierciedlać zdarzenie, myśl, emocję lub fakt naukowy związany z psychologią miłości w ramach tematu „Umysł w zalotach”.

Wiedzę psychologiczną oraz inspiracje na temat miłości można czerpać z książek, artykułów, wykładów i filmów takich jak np.:

• „Psychologia miłości” B. Wojciszke
  • „Oksytocyna, hormon miłości odpowiada również za utrzymanie dystansu” M. Solis www.psychologia.edu.pl
  • Rozwojowe ujęcie Trójczynnikowej Teorii Miłości Sternberga – trójwarstwowa miłość. Psychologia Rozwojowa P. Olesiński
  • Poradnik pozytywnego myślenia (film) reż. David O. Rusell

Opiekunowie konkursu:

Paulina Nowakowska- nadzór i konsultacje psychologiczne

Magdalena Kaźmierczak- nadzór i konsultacje artystyczne

Małgorzata Lemiech- nadzór i konsultacje literackie

Termin:

Prace konkursowe przekazujemy do szkoły osobiście, pocztą, kurierem lub mailem  (psycholog.lider@gmail.com)  do 15 marca 2021 roku.

II etap konkursu:

Powołanie szkolnego zespołu jury składającego się z nauczycieli i chętnych uczniów.

III etap konkursu:

Wyłonienie zwycięzców i przyznanie nagród rzeczowych do kwoty wysokości 500 zł.

Najlepsze prace opublikowane zostaną na szkolnym Facebooku oraz przedstawione w formie wystawy w szkole.

GORĄCO ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!