Konkursy plastyczne

Zachęcamy naszych przyszłych uczniów do wzięcia udziału w międzynarodowych konkursach plastycznych, graficznych itd. Poniżej opis kilku z nich w których może wziąć każdy, kto ukończył 13 rok życia.

 

Pierwszy konkurs to „Key Colours Competition”. Polega na wykonaniu ilustracji do książki adresowanej do dzieci w wieku od dwóch do siedmiu lat. Wybrana opowieść musi być napisana w jednym z czterech języków: angielskim, niemieckim, francuskim bądź niderlandzkim, jeśli zaś będzie w innym języku należy zamieścić tłumaczenie. Opowieść należy zilustrować i opowiedzieć na 24 stronach, bądź 12 rozkładówkach. Termin składania prac upływa 17 lipca 2018r. Zwycięzca  otrzyma nagrodę w wysokości 7,5tys. euro., a jego praca zostanie opublikowana przez Clavis Publishing.

Więcej o tym konkursie można dowiedzieć się na stronie organizatora: https://www.keycolours.com/

 

Drugi konkurs to „Embracing our Differences 2019” adresowany do wszystkich, którzy ukończyli 13 rok życia. Zarówno dla profesjonalnych artystów, studentów uczelni artystycznych, pasjonatów i amatorów. Można zgłaszać prace wykonane w różnych technikach i o dowolnych wymiarach, poświęcone tematowi „Wzbogacanie życia poprzez różnorodność”. Prace muszą w układzie horyzontalnym, należy je zeskanować i przesłać mailowo. Szczegółowe informacje i wytyczne dotyczące konkursu są na stronie organizatora 

https://www.embracingourdifferences.org/submit-art/#/  Wybrane prace będą pokazywane od stycznia do marca 2019 roku w Bayfront Park na Florydzie.  Termin składnia upływa 15 października tego roku.

 

Lubisz malować akwarelami, temporą jajeczną, akrylem, a może gwaszem? Ten konkurs jest dla Ciebie! „1th Annual Intereational Watremedia Showcase” organizowany jest przez magazyn Watercolor Artist i przewiduje szereg nagród o  których można poczytać na ich stronie https://www.artistsnetwork.com/art-competitions/watermedia-showcase/ . Tam też są szczegółowe wytyczne związane z przesłaniem pracy konkursowej. Może ona poruszać dowolnie wybrany temat, ale musi być oryginalna. Kompozycje oparte na opublikowanych materiałach nie są według jury tego konkursu uznawane za oryginalne i nie kwalifikują się do niego. 

Termin zgłoszenia upływa 2 lipca 2018r.  Jest to jedyny konkurs wymieniony przez nas, który jest płatny. Opłata za każdy zgłoszony obiekt wynosi 30$. Jednak nagroda główna 2,5 tys.$ 😉

 

Gorąco zachęcamy i trzymamy kciuki za naszych przyszłych Uczniów! 

 

Adres:

ul. Bobrowiecka 9

00-728 Warszawa