Międzynarodowy projekt „Wspólny las”

Uczniowie klas trzecich graficznych rozpoczęli międzynarodowy projekt Wspólny las (Common Forest).

Wraz z uczniami liceum plastycznego Tartu Kunsti Sckool w Estonii będą przez kilka miesięcy wspólnie pracować nad tematami z dziedziny lasu, środowiska naturalnego, ekosystemu leśnego i ekologii.

Efektem tej współpracy będą prace artystyczne w różnych technikach, które zostaną zaprezentowane na wystawie. Ponadto projektowi temu towarzyszyć będą prelekcje i prezentacje wykładowców uniwersyteckich i specjalistów z zakresu leśnictwa oraz tematycznie dobrane zadania z języka angielskiego.

Dla naszej młodzieży będzie to również możliwość poznania innej kultury, szlifowania języka angielskiego oraz zawarcia międzynarodowych przyjaźni.