DNI OTWARTE – zapraszamy!

Zapraszamy na w DNI OTWARTE,które będą odbywać się w naszej szkole – już od  1 marca!

* w każdą środę o godz. 17.00 dla Liceum Ogólnokształcącego „ Szkoła Liderów”

* w każdy czwartek o godz. 17.00 dla Liceum Ogólnokształcącego im. S.alvadora Dalego.

Spotkanie na parterze w budynku E – wejście od strony parkingu.

ZAPRASZAMY!

Życzenia

Z okazji

Świąt Bożego Narodzenia

życzymy Państwu

radosnych, spokojnych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół

oraz Szczęśliwego Nowego Roku. 

autorka kartki, nasza uczennica: Małgorzata Tychmanowicz

Kiermasz prac

Szanowni Państwo,

dnia 15 grudnia od godz. 16.30 do 18.30 odbywać się będzie kiermasz prac naszych uczniów. Jest to pierwsza odsłona takiego wydarzenia w naszej szkole i liczymy na Państwa przychylność. Zebrane fundusze trafią do autorów prac.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Nauczycieli przedmiotów artystycznych

 

Lekcja muzealna

Dnia 8 listopada 2022 r. klasy 1B i 1D odbyły lekcję w Muzeum Narodowym w Warszawie. Pod opieką nauczycieli historii – Łukasza Lewickiego i Sławomira Świątka – uczniowie zwiedzili Galerię Sztuki Średniowiecznej, Galerię Sztuki Starożytnej oraz Galerię Faras imienia prof. Kazimierza Michałowskiego – największego polskiego egiptologa, odkrywcy wykopaliska w Faras.

 

Wspomnienie obchodów Dnia Niepodległości w naszej szkole

Każde pokolenie stara się na nowo definiować znaczenie wolności i nieodległości. Różne są sposoby świętowania ważnych momentów w historii.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Salvadora Dalego postanowili 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczcić koncertem szkolnego zespołu muzycznego.
W ten sposób chcieli okazać swój szacunek i pamięć osobą które przyczyniły się do odzyskania i utrzymania niepodległości.

Koncert spotkał się z życzliwym przyjęciem Uczniów , Kadry Pedagogicznej oraz przypadkowych słuchaczy, bowiem wydarzenie odbyło się na holu szkoły w ogólnodostępnej przestrzeni.

Fotografie załączone do postu nawet w dwóch procentach nie oddają atmosfery podczas wydarzenia

Największą ekscytacje wzbudziło oryginalne i nieszablonowe wykonanie utworu zespołu Chłopcy z placu broni ” Kocham wolność „. Zwłaszcza apelujące do uczuć i znane audytorium słowa: wpadające w ucho , niedający się wygumkować refren:

🎶 Wolność kocham i rozumiem
🎶 Wolności oddać nie umiem
🎶 Wolność kocham i rozumiem
🎶 Wolności oddać nie umie

 

 

Koncert z okazji Dnia Niepodległości

Uczniowie klas muzycznych wraz z opiekunką Panią Grażyną Drygiel-Mech serdecznie zapraszają całą społeczność szkolną na uroczysty koncert z okazji Dnia Niepodległości w czwartek 10.11 o godz. 11.30 w holu głównym.
Scenariusz, oprawę muzyczną i aranżację wokalno-instrumentalną przygotowała Pani Grażyna Drygiel-Mech

Teatr Nowy w łodzi – wycieczka

5 października 2022 r. pod opieką nauczyciela historii Pana Sławomira Świątka oraz pedagoga Pani Edyty Charazińskiej, uczniowie z klasy 2B z Liceum Ogólnokształcącego Szkoła Liderów wraz z uczniami z klasy 2B ze Szkoły im. Salvadora Dalego uczestniczyli w spektaklu teatru Nowego w Łodzi „Kościuszko.

Ostatnia bitwa”. Spektakl sam w sobie był ciekawą i barwną lekcją historii. Po przedstawieniu uczniowie mogli porozmawiać z aktorami grającymi w sztuce oraz zwiedzić zakamarki teatru niedostępne dla zwykłego widza, by poznać funkcjonowanie teatru poza sceną.

 

Młodzież zajrzała do garderoby teatru, składziku z kostiumami, a także do pracowni, w której przygotowywane są rekwizyty oraz tworzona jest scenografia.

 

 

UWAGA KONKURS!!

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze przebranie.

Jury składające się z nauczycieli i uczniów oceni Wasze kostiumy i charakteryzację.

Czekamy na Was 28 października w piątek.

 

autor plakatu: Małgosia Tychmanowicz

 

Adres:

ul. Bobrowiecka 9

00-728 Warszawa